Opinie o Nas
Jak dobrać rozmiar krzesła do dziecka?
Jaki wybrać rozmiar krzesła dla dziecka?

Fotele obrotowe są dostosowane do wymagań różnych grup wiekowych, ponieważ praca za biurkiem zaczyna się od najmłodszych lat życia. Dzieci i młodzież zajmują się odrabianiem zadań domowych oraz rozrywką przed komputerem. Dorośli spędzają w biurze osiem godzin dziennie, nierzadko kończąc służbowe obowiązki w gabinecie w domu. Krzesła obrotowe dziecięce wyróżniają się kolorowymi tkaninami, co trafia w gusta maluchów. Fotele dla najmłodszych mają regulowaną wysokość wysokość siedziska, dzięki czemu szybko rosnące dziecko może dostosować mebel do swoich potrzeb.

Krzesła do biurka młodzieżowe (rozmiar 5 oraz 6) mogą służyć do nauki i do rozrywki przed konsolą czy komputerem. Mają wyprofilowane oparcie, które pozwala oprzeć plecy w komfortowej i bezpiecznej pozycji. Krzesła biurowe młodzieżowe są utrzymane w nowoczesnym stylu, podkreślającym indywidualne upodobania nastolatka i komponującym się z oryginalnym wystrojem wnętrza.

Krzesła dziecięce (rozmiar 3 oraz 4) sprzedawane przez naszą firmę produkowane są w Polsce, co pozwala każdego dnia pracować nad ich jakością i funkcjonalnością. Wyspecjalizowany zespół pracowników czuwa nad procesem produkcyjnym zwracając uwagę na każdy szczegół.

 

Zdrowe plecy, maksimum komfortu!

Wklęsło-wypukła forma oparcia zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa, dając użytkownikowi maksymalne odciążenie kręgosłupa. Wypukła część siedziska na wysokości odcinka lędźwiowego umożliwia prawidłowe umieszczenie nóg i pośladków pozostawiając je w naturalnej pozycji. Dobre Krzesło dba o odcinek piersiowy, lędźwiowy oraz krzyżowy.

 

Jakość, wytrzymałość, funkcjonalność

Unikalna forma produkcji pozwoliła stworzyć wyjątkowe i jakościowe krzesła o bardzo wytrzymałej konstrukcji. Przeprowadzono liczne badania wytrzymałościowe wszystkich kolekcji krzeseł, które potwierdzają jakość wykonania. Oferujemy w 100% wysokojakościowe krzesła dla dzieci i dorosłych. Produkcja odbywa się zgodnie z normą europejską. Siedziska Dobrych Krzeseł zostały zaprojektowane w oparciu o normę PN-EN 1729 oraz przebadane pod kątem wytrzymałości zgodnie z normą PN-EN 1335.

 

Jaki wybrać rozmiar krzesła dla dziecka?

Kręgosłup jako główny stabilizator ciała wymaga wsparcia. Z punktu ergonomii jest to niezwykle ważne, aby krzesło było odpowiednio dopasowane do wzrostu użytkownika. Rozmiary Dobrych Krzeseł są zaprojektowane w taki sposób, wspierały kręgosłup poprzez zachowanie krzywizn, uwypukleń, które odzwierciadlają naturalne ułożenie kręgosłupa. Przy wyborze krzesła prosimy pamiętać o zmierzeniu biurka, przy którym będzie pracować dziecko.

Przy wyborze odpowiedniego rozmiaru prosimy kierować się tabelami poniżej:

 

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego krzesła w rozmiarze 3 oraz 4 nie mają podłokietników?

Krzesła w rozmiarze 3 oraz 4 przeznaczone są dla najmłodszych dzieci. Ich kręgosłupy są bardziej męczliwe i dużo bardziej plastyczne, przez co szybciej ulegają deformacjom (skoliozie). Optymalna pozycja ciała to taka, w której przedramiona dziecka oparte są na blacie biurka.

 

Dlaczego krzesła z podnóżkiem nie mają kółek?

Krzesła z podnóżkiem nie mają kółek ze względów bezpieczeństwa (brak kontaktu ciała z podłożem).

 

Czy mogę dokupić kółka oddzielnie?

Tak, można dokupić kółka. Gdy dziecko podrośnie, stopki można wykręcić i zamiast nich wkręcić kółka.

 

Dlaczego krzesła w rozmiarze 5 oraz 6 nie mają podnóżków?

Nie ma potrzeby montowania podnóżków dla krzeseł w rozmiarze 5 oraz 6, ponieważ są to krzesła przeznaczone dla młodzieży - wyższe dzieci bez problemu sięgają stopami do podłogi.

 

Potrzebuję krzesło z podnóżkiem dla osoby dorosłej, pracującej przy wysokim biurku/blacie. Czy mogę dokupić podnóżek oddzielnie do krzesła w rozmiarze 6?

Tak, można dokupić podnóżek i zamontować go na kolumnie krzesła w rozmiarze 5 lub 6.

 

Czy mogę wymontować podnóżek, gdy dziecko podrośnie?

Tak, z czasem, gdy dziecko będzie mogło oprzeć stopy na podłodze, podnóżek można wymontować.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl